Yaşayan Fosil Mix

  • Yaşayan Fosil Mix

Yaşayan Fosil Mix

Yaşayan Fosil Mix nedir?
Yaşayan Fosil Mix, Triops cinsi su canlısının öğretici yetiştirme kitidir. (Triops Longicaudatus, Triops Granarius, Triops Red Longicaudatus) Kitimiz sayesinde bu inanılmaz canlıların yaşam döngüsünü inceleyip, yumurtaların biyolojik gelişiminden doğuşuna, yavru döneminden yetişkinliklerine kadar olan süreci yakından takip edip bu canlıları gözlemleyebilirsiniz!
Triops yaşam döngüsü:
Doğada Triopslar yaşam döngüleri boyunca eşeysiz olarak üreyebilir ve yaşamlarının çoğunu yemek yiyerek ve kuma yumurtlayarak geçirirler. Kuma bırakılan yumurtaların tekrar canlanabilmesi için kurak dönem geçirmeleri gerekir. Biyolojik gelişimi kurak dönemde duran yumurtalar aylarca hatta bazı durumlarda yıllarca diapause evresinde canlanmayı bekler. Yağmur dönemi başladığında biyolojik evresini tamamlayan yumurtalar çatlamaya ve yavrular yumurtadan çıkmaya başlar. Bu döngü Triopsların dinozorlar çağından günümüze kadar gelebilmelerini sağlamıştır.

Set Nasıl Hazırlanır:
Kitimizin içerisinden çıkan özel karışımı oda sıcaklığında bulunan içme suyuna eklediğiniz zaman, 24 ile 72 saat içerisinde yavruların canlandığını gözlemleyeceksiniz. Yumurtadan ilk çıktığında çok küçük olan bu yavruları kitimizin sağladığı büyüteç sayesinde gözlemleyebilirsiniz. Düzgün bakıldığı ve talimatlara uyulduğu takdirde yavrularınızın 4-6 hafta içerisinde erişkinliklerine ulaştıklarını görebilirsiniz.


İÇİNDEKİLER:

1. Mini Akvaryum
2. Triops Yumurtası
(Triops Longicaudatus, Triops Granarius, Triops Red Longicaudatus)
3. Özel Triops Kumu
4. Pastör Pipeti
5. Doğurtma Kabı
6. Büyüteç
7. Yem
8. Kürdan

İhtiyaçlar
Işık Kaynağı
Oda Sıcaklığında içme suyu

Benzeri olmayan bir set
Türkiye'de eşi benzeri bulunmayan çok farklı ve yaratıcı bir canlı yetiştirme setidir.
Her yaştan insanın ilgisini çekecek bu ürün, çocuklarınıza öğretici bir kit, arkadaşlarınıza çok güzel bir hediye ve ofislerinizin vazgeçilmez bir dekorasyon parçası olacaktır.

Toptan fiyatlarımızı öğrenmek ve sipariş vermek için